pl

Europejskie Spotkanie Młodych we Francji. Ponad 4,5 tys. Polaków

Sie 3 '17 | Przez Beata
Europejskie Spotkanie Młodych we Francji. Ponad 4,5 tys. Polaków
0

Spotkanie młodych chrześcijan potrwa w sumie 5 dni. W programie także rozmowa w synagodze z wielkim rabinem Strasburga oraz w Wielkim Meczecie z wielkim jałmużnikiem muzułmanów.

Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników Spotkania Młodych zaapelował o przezwyciężenie podziałów między chrześcijanami. "Jesteście świadomi tego, że podział między chrześcijanami stanowi przeszkodę w wypełnieniu misji powierzonej Kościołowi i że orędzie chrześcijańskie byłoby dużo bardziej wiarygodne, gdyby chrześcijanie przezwyciężyli dzielące ich różnice" - podkreślił papież w orędziu, wystosowanym do Strasburga w jego imieniu przez watykańskiego sekretarza stanu arcybiskupa Pietro Parolina.

Papież zapewnił, że łączy się duchowo z młodzieżą przybyłą na pogranicze Francji i Niemiec - do francuskiej Alzacji i Ortenau w Badenii (Niemcy), podkreślając, że jest to ziemia "rozdarta przez wojny, które pociągnęły za sobą niezliczoną liczbę ofiar". "Lecz jest to również - stwierdził - ziemia, która niesie ogromną nadzieję na budowę europejskiej rodziny". "Wasze spotkanie, które odbywa się jednocześnie w dwóch krajach, jest znakiem. Europa, która przeżywała i wciąż przeżywa trudne chwile, potrzebuje waszego zaangażowania, waszej wiary i odwagi" - podkreślił.

Udostępnij:
Tagi:
francja

Komentarze:

Brak komentarzy
Musisz się zalogować aby oddawać komentarze

Powiązane artykuły